SOUTH SUPER REGIONAL
At Cramton Bowl Multi-Plex, Montgomery
Thursday’s Results
CLASS 1A

Wadley (17-8) 3, McIntosh (1-9) (25-9, 25-15, 29-27)
Westminster-Oak Mountain 3, Sweet Water (13-7) (25-10, 25-17, 25-18)
Isabella (38-5) 3, Kinston (15-19) (25-19, 25-11, 25-21)
Brantley (13-6) 3, Victory Christian (25-12, 25-16, 25-16)
Ragland (15-13) 3, Highland Home 0 (25-19, 25-8, 25-9)
Pleasant Home (20-6) 3, Maplesville (25-9, 25-21, 25-12)
Sumiton Christian (20-9) 3, Linden (6-9) (25-18, 15-25, 25-11, 25-11)
Fruitdale (11-2) 3, Talladega County Central (5-10) (25-18, 25-15, 25-9)
Quarterfinals
Westminster-Oak Mountain 3, Wadley (17-9) (23-25, 25-15, 25-18, 25-8)
Isabella (39-5) 3, Brantley (13-7) (26-24, 25-14, 25-20)
Pleasant Home (21-6) 3, Ragland (15-14) (25-13, 25-15, 25-15)
Sumiton Christian (21-9) 3, Fruitdale (11-3) (25-20, 25-21, 17-25, 25-16)
Semifinals
Isabella (40-5) 3, Westminster-Oak Mountain (21-25, 25-12, 25-7, 25-16)
Pleasant Home (22-6) 3, Sumiton Christian (21-10) (25-10, 25-12, 25-10)
Championship
Pleasant Home (23-6) 3, Isabella (40-6) (22-25, 25-18, 25-18, 20-25, 15-13)
Consolation
Sumiton Christian (22-10) 3, Westminster-Oak Mountain (25-19, 25-23, 25-23)

CLASS 2A
J.U. Blacksher (7-8) 3, Choctaw County (25-6, 25-15, 25-21)
Goshen (24-12) 3, Lanett (25-8, 25-8, 25-8)
Ariton (27-5) 3, Washington County (12-10) (25-12, 25-12, 25-6)
New Brockton (13-17) 3, Billingsley (8-9) (25-15, 14-25, 25-18, 25-18)
Fayetteville (17-5) 3, Samson (4-12) (25-6, 25-13, 25-22)
G.W. Long (18-9) 3, Leroy (19-5) (25-21, 25-21, 25-17)
Zion Chapel (12-11) 3, Horseshoe Bend (24-8) (25-21, 25-16, 25-22)
St. Luke's Episcopal (28-15) 3, Keith (5-7) (25-10, 25-6, 25-4)
Quarterfinals
Goshen (25-12) 3, J.U. Blacksher (7-9) (25-9, 25-12, 25-19)
Ariton (28-5) 3, New Brockton (13-18) (25-8, 25-19, 25-22)
G.W. Long (19-9) 3, Fayetteville (17-6) (25-7, 25-15, 25-19)
St. Luke's Episcopal (29-15) 3, Zion Chapel (12-12) (25-7, 25-11, 25-18) 
Semifinals (Friday)
Goshen (26-12) 3, Ariton (28-6) (25-18, 19-25, 26-24, 13-25, 15-12)
St. Luke's Episcopal (30-15) 3, G.W. Long (19-10) (25-7, 25-11, 25-18)
Championship
St. Luke's Episcopal (31-15) 3, Goshen (26-13) (25-17, 25-18, 25-14)
Consolation
Ariton (29-6) 3, G.W. Long (19-11) (15-25, 25-17, 22-25, 25-19, 15-11)

CLASS 4A
UMS-Wright (24-15) 3, Hale County (23-11) (25-10, 25-13, 25-7)
Saint James 3, Handley (12-7) (25-6, 25-12, 25-3)
Elmore County (22-8) 3, Monroe County (9-4) (25-5, 25-15, 25-7)
Andalusia (16-12) 3, Sipsey Valley (25-11, 25-20, 25-12)
Northside 3,  Ashford 0 (25-22, 25-6, 25-12)
Dadeville (16-9) 3, W.S. Neal (10-10) (25-21, 27-25, 25-14)
Alabama Christian 3, Saks (30-15) (25-5, 25-12, 25-23)
Satsuma (23-8) 3, Greensboro (19-6) (25-14, 25-12, 25-16)
Quarterfinals
Saint James 3, UMS-Wright (24-16) (25-16, 25-10, 25-12)
Elmore County (23-8) 3, Andalusia (16-13) (25-18, 25-12, 17-25, 25-27, 15-9)
Northside 3, Dadeville (16-10) 0 (25-18, 25-11, 25-15)
Alabama Christian 3, Satsuma (23-9) (25-19, 26-24, 25-20)
Semifinals 
Saint James (33-9) 3, Elmore County (23-9) (25-11, 25-16, 25-14)
Alabama Christian (29-12) 3, Northside (16-11) (25-14, 25-6, 25-17)
Championship
Saint James (34-9) 3, Alabama Christian (29-13) (25-16, 25-22, 25-21)
Consolation
Northside (17-11) 3, Elmore County (23-10) (25-15, 25-16, 25-21)

CLASS 6A
Wetumpka (23-9) 3, Blount (14-16) (25-23, 24-26, 25-22, 25-17)

Helena (29-8) 3, Carver-Montgomery (12-20) (25-11, 25-14, 25-12)
Daphne (29-15) 3, Chilton County (9-17) (25-8, 25-8, 25-7)
Brookwood 3, Russell County (10-9) (20-25, 25-16, 25-23, 25-16)
Hillcrest-Tuscaloosa 3, Dothan (8-12) 0 (25-11, 25-10, 25-8)
Spanish Fort (42-10) 3, Stanhope Elmore 0 (25-10, 25-3, 25-12)
Pelham (36-8) 3, Sidney Lanier (25-7, 25-12, 25-12)
Saraland (18-15) 3, Benjamin Russell (23-17) (25-19, 25-22, 13-25, 25-19)
Quarterfinals
Helena (30-8) 3, Wetumpka (23-10) (26-24, 25-16, 25-19)
Daphne (30-15) 3, Brookwood (25-16, 25-20, 25-10)
Spanish Fort (43-10) 3, Hillcrest-Tuscaloosa (25-9, 25-14, 25-15)
Pelham (36-8) 3, Saraland (18-16) (25-19, 25-19, 25-11)
Semifinals
Daphne (31-15) 3, Helena (30-9) (25-18, 21-25, 25-20, 25-23)
Spanish Fort (44-10) 3, Pelham (36-9) (22-25, 25-22, 20-25, 25-23, 19-17)
Championship
Daphne (32-15) 3, Spanish Fort (44-11) (15-25, 25-18, 25-21, 25-16)
Consolation
Pelham (37-9) 3, Helena (30-10) (20-25, 25-13, 20-25, 30-28, 15-6)


Friday’s First-Round Schedule
CLASS 3A
Cottage Hill Christian (15-12) 3, Central Coosa (9-14) (25-16, 25-12, 25-9)
Providence Christian (41-8) 3, Holy Family Catholic (25-13, 25-9, 25-5)
Montgomery Academy (39-11) 3, Flomaton (11-1) (25-4, 25-8, 25-11)
Opp (24-5) 3, American Christian (25-19, 25-14, 25-23)
Straughn (21-11) 3, Indian Springs (18-14) (25-22, 25-20, 25-17)
T.R. Miller (23-4) 3, Prattville Christian (13-28) (25-19, 25-15, 15-25, 25-7)
Houston Academy (21-12) 3, Fultondale (25-11, 25-14, 25-7)
Bayside Academy (37-8) 3, Randolph County (7-14) (25-0, 25-5, 25-3)
Quarterfinals
Providence Christian (42-8) 3, Cottage Hill Christian (15-13) (25-15, 25-12, 25-13)
Montgomery Academy (40-11) 3, Opp (24-10) (25-18, 25-17, 25-8)
T.R. Miller (24-4) 3, Straughn (21-12) (25-13, 25-18, 25-13)
Bayside Academy (38-8) 3, Houston Academy (21-13) 25-11, 25-20, 25-9)
Quarterfinals (Saturday)
Providence Christian (43-8) 3, Montgomery Academy (40-12) 0 (25-21, 25-16, 25-16)
Bayside Academy (39-8)  3, T.R. Miller (24-5) 0 (25-14, 25-16, 25-16)
Championship
Providence  Christian (44-8) 3, Bayside Academy (39-10) 2 (25-21, 25-21, 19-25, 16-25, 15-6)
Consolation
Montgomery Academy (41-12) 3, T.R. Miller (24-6) 0 (25-20, 25-15, 25-11)

CLASS 5A
Calera (20-5) 3, Faith Academy (21-17) 0 (25-19, 25-17, 25-21)
Brewbaker Tech (16-8) 3, Moody (33-15) (25-19, 25-20, 25-15)
Eufaula (8-10) 3, Jackson (3-11) (25-12, 25-17, 25-16)
Rehobeth (19-6) 3, Central-Tuscaloosa (15-20) (25-21, 25-16, 25-17)
Carroll, Ozark (14-14) 3, Demopolis (19-10) (25-14, 20-25, 12-25, 25-20, 15-12)
Beauregard (10-12) 3, Citronelle (9-11) (25-19, 25-27, 25-19, 25-19)
Briarwood Christian (18-10) 3, Charles Henderson (21-17) 1 (21-25, 25-15,21-7, 25-11)
St. Paul's Episcopal (22-15) 3, Jemison (6-11) (25-9, 25-13, 25-8)
Quarterfinals
Brewbaker Tech (17-8) 3, Calera (20-6) 2 (25-20, 22-25, 17-25, 25-16, 15-13)
Rehobeth (20-6) 3, Eufaula (8-11) (25-8, 25-8, 25-20)
Carroll (15-14) 3, Beauregard (10-13) (25-19, 25-13, 21-25, 25-21)
St. Paul's Episcopal (23-15) 3, Briarwood Christian (18-11) (25-16, 25-14, 25-20)
Quarterfinals (Saturday)
Brewbaker Tech (18-8) 3, Rehobeth (20-7)  0 (25-14, 25-12, 25-14)
St. Paul’s Episcopal (24-15) 3, Carroll (15-15) 0 (25-11, 25-16, 25-16)
Championship
St. Paul’s Episcopal (25-15) 3, Brewbaker Tech (18-9) 1 (25-19, 23-25, 25-19, 25-17)
Consolation
Rehobeth (21-7) 3, Carroll (15-16) 1 (25-15, 25-27, 25-21, 25-23)

CLASS 7A
Enterprise (31-13) 3, Fairhope (12-27) (25-23, 19-25, 25-22, 25-21)
Baker (25-18) 3, Smiths Station (25-11, 25-26, 25-9)
Mary Montgomery (16-20) 3, Auburn (23-21) (25-10, 25-20, 25-20)
McGill-Toolen Catholic (41-7) 3, 
Prattville (24-18) 0 (25-14, 25-7, 25-10)
Semifinals (Saturday)
Enterprise (32-13) 3, Baker (25-19) 0 (27-25, 25-16, 25-16)
McGill-Toolen Catholic (42-7) 3, Mary Montgomery (16-21) 0 (25-15, 25-8, 25-16)
Championship
McGill-Toolen Catholic (43-8) 3, Enterprise (32-14) 1 (24-26, 25-19, 25-16, 25-16)
Consolation
Baker (26-19) 3, Mary Montgomery (16-22) 0 (25-21, 27-25, 25-19)

NORTH SUPER REGIONAL
At Von Braun Center (South Hall), Huntsville
Thursday’s Results
CLASS 1A
Spring Garden (23-20) 3, Holy Spirit Catholic (11-17) (25-19, 25-6, 25-19)
Addison (45-8) 3, Cherokee (13-20) (25-5, 25-3, 25-3)
Phillips (36-8) 3, Sacred Heart Catholic (20-12) (22-25, 25-22, 25-21, 25-19)
Decatur Heritage (26-25) 3, Appalachian (10-13) (25-14, 25-20, 25-15)
Athens Bible (33-12) 3, Coosa Christian (6-11) (25-16, 25-15, 25-12)
Faith Christian (32-9) 3, Tharptown (12-16) (25-18, 25-17, 25-15)
Meek (42-15) 3, Covenant Christian (18-12) (25-6, 25-9, 25-9)
Cedar Bluff (25-16) 3, South Lamar (12-6) (25-11, 25-12, 25-16)
Quarterfinals
Addison (46-8) 3, Spring Garden (23-21) (25-9, 25-4, 25-11)
Decatur Heritage (27-25) 3, Phillips (36-9) (25-15, 17-25, 25-19, 20-25, 15-10
Athens Bible (34-12) 3, Faith Christian (33-10) (26-28, 25-15, 25-11, 25-16)
Meek (43-15) 3, Cedar Bluff (25-17) (25-20, 25-15, 25-11)
Semifinals
Addison (47-8) 3, Decatur Heritage (27-26) (25-12, 25-16, 25-12)
Meek (44-15) 3, Athens Bible (34-13) (25-17, 25-20, 22-25, 25-13)
Championship
Addison (48-8) 3, Meek (44-16) (25-14, 25-22, 25-14)
Consolation
Athens Bible (35-13) 3, Decatur Heritage (27-27) 25-20, 25-23, 25-20)


CLASS 2A
Winston County (22-11) 3, Woodland (15-14) (25-11, 25-13, 25-21)
Sand Rock (39-10) 3, Sheffield (25-10, 25-9, 25-5)
Cold Springs (19-20) 3, Tanner (9-9) (25-18, 25-14, 25-22)
Ider (20-18) 3, Westbrook Christian (21-10) (21-25, 25-19, 27-25, 25-23)
Fyffe (21-14) 3, Cleveland (25-14, 25-15, 25-17)
Altamont (28-6) 3, St. Bernard (3-13) (25-11, 25-7, 25-6)
Hatton (20-22) 3, Collinsville (13-20) (25-10, 25-19, 25-8)
Ranburne (11-23) 3, Lamar County (10-14) (25-17, 21-25, 25-22, 25-14)
Quarterfinals
Winston County (23-11) 3, Sand Rock (39-11) (19-25, 25-22, 25-22, 26-24)
Ider (21-18) 3, Cold Springs (19-21) (26-24, 15-25, 29-27, 25-19)
Altamont (29-6) 3, Fyffe (21-15) 1, (21-25, 25-13, 25-15, 25-23)
Hatton (21-22) 3, Ranburne (11-24) (25-12, 25-14, 25-21) 
Semifinals 
Winston County (24-11) 3, Ider (21-19) (25-22, 25-15, 25-20)
Altamont (30-6) 3, Hatton (21-23) (18-25, 25-14, 25-11, 21-25, 17-15)
Championship
Winston County (25-11) 3, Altamont (30-7) (15-25, 25-16, 25-18, 25-21)
Consolation
Hatton (22-23) 3, Ider (21-20) 1 (25-19, 25-12, 23-25, 26-24)


CLASS 4A

Madison Academy (21-19) 3, Leeds (25-10, 25-12, 25-8)
Deshler (38-14) 3, Jacksonville (27-11) (25-19, 20-25, 25-10, 25-21)
DAR (18-16) 3, Cordova (15-23) (25-22, 22-25, 25-10, 25-14)
Priceville (32-11) 3, Winfield (18-12) (25-17, 25-21, 25-18)
Danville (26-30) 3, Haleyville (12-18) (25-12, 25-21, 25-13)
Good Hope (28-14) 3, Sardis 25-16, 25-22, 25-8)
Wilson (34-10) 3, White Plains (20-19) (25-11, 25-3, 25-11)
Westminster Christian (16-10) 3, Ashville (25-15) (25-19, 25-11, 25-15)
Quarterfinals
Deshler (39-14) 3, Madison Academy (21-20) (25-23, 25-16, 25-20)
Priceville (33-11) 3, DAR (18-17) (25-13, 18-25, 25-23, 25-18)
Danville (27-30) 3, Good Hope (28-15) (25-15, 25-18, 25-19)
Wilson (35-10) 3, Westminster Christian (16-11) (25-23, 25-21, 20-25, 25-17)
Semifinals 
Deshler (40-14) 3, Priceville (33-12) (25-11, 25-21, 25-22)
Danville (28-30) 3, Wilson (35-11) (19-25, 25-21, 25-17, 19-25, 15-9)
Championship
Deshler (41-14) 3, Danville (28-31) (25-16, 25-15, 25-23)
Consolation
Wilson (36-11) 3, Priceville (33-13) (24-26, 25-20, 25-12, 19-25, 15-13) 


CLASS 6A
Albertville (33-20) 3, McAdory (21-26) (25-19, 25-14, 27-29, 25-18)

Florence (25-12) 3, Clay-Chalkville (23-15) (25-13, 25-21, 21-25, 25-15)
Oxford (21-23) 3, Homewood (19-22) (25-21, 25-17, 26-24)
Jasper (52-4) 3, Hartselle (34-30) (25-12, 25-13, 25-17)
Austin (33-23) 3, Jackson-Olin (17-19) (25-20, 25-9, 25-6)
Ramsay (30-14) 3, Southside-Gadsden (30-20) (25-15, 25-20, 25-17)
Hazel Green (37-11) 3, Gardendale (26-15) (25-11, 25-16, 25-20)
Brewer (39-14) 3, John Carroll Catholic (17-21) (25-20, 25-16, 25-22)
Quarterfinals
Albertville (34-20) 3, Florence (25-13) (15-25, 22-25, 25-14, 25-22, 17-15)
Jasper (53-4) 3, Oxford (21-24) (25-12, 25-13, 25-17)
Ramsay (31-14) 3, Austin (33-24) (24-26, 25-12, 25-17, 25-23)
Brewer (32-14) 3, Hazel Green (37-12) (25-17, 25-15, 15-25, 24-26, 15-12)
Semifinals
Jasper (54-4) 3, Albertville (34-21) (25-16, 25-8, 25-19)
Brewer (33-13) 3, Ramsay (31-15) (25-21, 22-25, 25-19, 18-25, 15-11)
Championship
Jasper (55-4) 3, Brewer (33-15) (25-11, 25-21, 25-14)
Consolation
Albertville (35-21) 3, Ramsay (31-16) (25-19, 25-22, 25-17)

Friday’s First-Round Schedule
CLASS 3A
Plainview (38-11) 3, Walter Wellborn (23-12) (25-15, 25-8, 25-10)
Carbon Hill (65-9) 3, Colbert Heights (25-11, 26-24, 25-14)
Geraldine (45-10) 3, Piedmont (19-27) (25-1, 25-5, 25-11)
Holly Pond (20-12) 3, Elkmont (28-26, 21-25, 25-18, 25-18)
West Morgan 3, J.B. Pennington (18-14) (25-22, 25-16, 25-18)
Pleasant Valley (51-6) 3, Brindlee Mountain (25-13, 25-12, 25-14)
Lexington (48-2) 3, Oakman (22-18) (25-8, 25-9, 25-6)
Weaver (29-12) 3, Sylvania (25-10, 16-25, 25-17, 25-18)
Quarterfinals
Carbon Hill (66-9) 3, Plainview (38-12) (22-25, 25-23, 25-19, 25-20)
Geraldine (46-10) 3, Holly Pond (20-13) (25-16, 25-10, 25-19)
Pleasant Valley (52-6) 3, West Morgan (25-15, 25-17, 25-15)
Lexington (49-2) 3, Weaver (29-13) (25-18, 25-10, 29-27)
Semifinals (Saturday)
Carbon Hill (67-9) 3, Geraldine (46-11) 1 (28-26, 25-17, 26-24)
Lexington (50-2) 3, Pleasant Valley (52-7) 2 (25-23, 21-25, 23-25, 25-23, 15-13)
Championship
Carbon Hill (68-9) 3, Lexington (50-3) 2 (19=25, 25-18, 20-25, 25-22, 15-11)
Consolation
Geraldine (47-11) 3, Pleasant Valley (52-8) 1 (25-17, 26-24, 17-25, 25-20)

 CLASS 5A

Arab (31-13) 3, Pleasant Grove (25-6, 25-10, 25-8)
East Limestone 3, 
Hayden (32-15) (21-25, 25-19, 27-25, 25-23)
Alexandria (39-8) 3, Cleburne County (5-21) (25-13, 25-4, 25-10)
Mortimer Jordan (29-13) 3, 
Ardmore (11-16) (25-16, 25-15, 25-17)
St. John Paul II Catholic (20-28) 3, Springville (28-18) (25-19, 15-25, 26-24,25-19)
Boaz 3, 
Lincoln (31-18) (18-25, 25-17, 26-24, 25-20)
Lawrence County (54-4) 3, Fairview (34-16) (25-13, 25-15, 25-14)
Guntersville (33-20) 3, Wenonah (20-20) (25-14, 25-13, 25-11)
Quarterfinals
Arab (31-13)  3, East Limestone (23-25, 22-25, 25-13, 25-10, 15-9)
Alexandria (40-8) 3, Mortimer Jordan (29-14) (25-18, 25-15, 26-24)
St. John Paul II Catholic (21-28) 3, Boaz (25-19, 30-28, 25-19)
Lawrence County (55-4) 3, Guntersville (33-21) (25-23, 26-24, 25-17)
Semifinal Pairings (Saturday)
Alexandria (41-8) 3, Arab (31-13) 1 (25-23, 26-24, 19-25, 25-23)
Lawrence County (56-4) 3, St. John Paul II Catholic (21-29) 0 (25-23, 25-6, 25-20)
Championship
Lawrence County (57-4) 3, Alexandria (41-9) 0 (25-21, 25-17, 28-26)
Consolation
Arab (32-13) 3, St. John Paul II Catholic (21-30) 0 (25-11, 25-23, 25-20)

CLASS 7A
Mountain Brook 3, Huntsville (28-11) (25-17, 28-26, 20-25, 25-22)
Hoover 3, James Clemens (35-16) (25-18, 25-23, 19-25, 25-18)
Bob Jones (37-10) 3, Vestavia Hills (25-17, 25-21, 25-11)
Oak Mountain 3, Grissom (18-24) (25-20,26-24, 25-15)
Semifinals (Saturday)

Mountain Brook  (28-17) 3, Hoover (31-8) 1 (25-27, 25-22, 25-20, 25-18)
Bob Jones (38-10) 3, Oak Mountain (47-8) 1 (25-17, 25-13, 15-25, 25-13)
Championship
Mountain  Brook (29-17) 3, Bob Jones (38-11) 2 (25-27, 21-25, 25-17, 25-15, 15-8)
Consolation
Oak Mountain (48-8) 3, Hoover (31-9) 0 (25-23, 25-23, 25-19)